Insta360 One R recenzia

Či už zvažujete kúpu tejto kamery alebo si len rozširujete obzory, prinášame vám naše skoro ročné skúsenosti s použitím tejto zaujímavej a dizajnovo jedinečnej kamery. Kde sme doteraz videli modulárnu kameru? V takomto rozsahu ja osobne nikde. Poďme sa na to pozrieť. Insta360 One R recenzia.

Insta360 one R recenzia

Modularita

Čo robí túto kameru neuveriteľnou je modularita. Modul akčnej kamery, ultra wide kamery a 360 kamery v jednom? Aký to má háčik? Zatiaľ sme naň neprišli. Jedine možno tak cena je jediný háčik.

Zhrňme to. Kamera má svoju vlastnú časť, kde sa procesuje video, šošovku a batérie. Každý modul sa dá ľubovoľne kombinovať s iným modulom. Táto vlastnosť sama o sebe je dôvod prečo preferujeme túto kameru pred GoPro. Keď rozbijem šošovku na GoPro kamere tak celá kamera skončila. Keď sa tak ale stane u Insta360 One R stačí mi vymeniť modu la ostatné je 100% použiteľné.

Insta360 one R recenzia

Výdrž

Teraz nemyslíme výdrž batérie ale kamery ako takej. Podrobili sme jej výdrž lietaniu s FPV dronmi, a teda aj veľa pádom. Neviem ako je možné, že kamera prežila pád z 15 až 20 metrovej výšky. Prežila? Rozbil sa monitor na riadiacej jednotke. Prelepil som ho izolačkou a ovládam ho iba cez telefón, ale stále funguje! Displej úplne napadrť a fičíme ďalej? To je dobrá výdrž!

Insta360 one R recenzia

Lepší ako GoPro?

Áno aj Nie. Záleží ako sa na to pozrieme. Ak by sme používali túto kameru iba na točenie klasického 2D videa tak by som odporučil GoPro. Napriek modularite Insta360 neporáža GoPro v kvalite obrazu. Predsa len GoPro je tu od nepamäti a video produkciu majú neskutočne vymakanú a vyladenú.

Ak sa ale posúvame do priestoru 360° videa či už na použitie vo finále pre produkciu a obzvláštnenie 2D videa alebo rovno 360° video, tak Insta360 je jasná voľba. S 5,7K a postavením akčnej kamery je táto kamera najlepšie, čo je momentálne na trhu. Viete ju upevniť takmer všade. Je vodotesná (toto sme osobne neskúšali) a či už točíte vo video móde alebo timelapse tak výsledok je viac než použiteľný.

Top video editor

Čo je nikto nečakal je aplikácia Insta360 Studio ako video editor pre 360° video s veľmi jednoduchým a rýchlim používaním. Video sa tu edituje úžasne!

Tretí program v zozname: https://www.insta360.com/download/insta360-oner

V tomto programe si dokážete video upraviť do 2D podoby podľa toho ako vám to vyhovuje. Prechody z a do little planet neboli nikdy jednoduchšie.

Ideálna kamera aj čo sa týka upevňovania na drona!

Insta360 one R recenzia

https://youtu.be/H0Icc5JgAnc

Insta360 One R recenzia – použitie pre virtuálnu prehliadku

Čo sa virtuálnej prehliadky odporúčame fotiť len malé biznisy. Kvalita fotiek je obstojná, ale s Ricoh Theta Z1 alebo s DSLR sa nedá rovnať. Pracovný postup je inštinktívny za pomoci mobilnej aplikácie (prvý program v zozname)

https://www.insta360.com/download/insta360-oner

Sklamaním je, že DNG súbor neponúka take možnosti úpravy v post produkcii ako spomínaná Theta Z1 alebo DSLR. Pozor! Pri dôkladnom testovaní sa zistilo, že lepšiu kvalitu dostaneme použitím zybudovaného HDR módu (ideálne AEB 9 a +-1). Po tom, ako offotíte fotky pre vašu virtuálnu prehliadku je nutné fotky otvoriť v počítačovej aplikácii Insta360 Studio a fotky Exportovať.

Bonusový tip je použitie nočného módu “night shot”. Toto nám dá menšiu zrnitosť, ako pri použití HDR. Veľko výhodou je, že spájanie fotiek a ich export do finálneho JPEG prebieha rovno v Insta360 Studiu.

Podobné články