3 spôsoby ako vytvoriť 360 fotku

3 spôsoby ako vytvoriť 360 fotku

  1. Pomocou smartphonu
  2. Pomocou 360-stupňového fotoaparátu
  3. Pomocou zrkadlovky – DSLR

1. ako vytvoriť 360 fotku pomocou smartphonu

  • Výhoda tejto metódy je, že k nej má prístup každý, kto má smartphone. Rýchlo a relatívne jednoducho.
  • Nevýhodou je slabá kvalita.

⦁ Facebook aplikacia:

Facebook vám umožňuje snímať 360-stupňové fotografie z jeho aplikácie, verzie pre Android aj iOS. Ak máte v telefóne Facebook aplikaciu, môžete vytvárať 360-stupňové fotografie bez potreby aplikácie alebo panoramatického fotoaparátu tretej strany. Otvorte aplikáciu, posuňte sa na hornú časť informačného kanála správ a kliknite na tlačidlo „360 ° fotka“. Potom sa pomaly otáčajte dokola, ab

y ste úplne otočili, a to všetko pri zachovaní grafiky v strede. Po dokončení môžete zvoliť „začiatočný bod“ fotografie a zverejniť ju na svojej časovej osi. Môže byť nastavená aj ako vaša titulná fotografia.

⦁ Aplikácia Street View:

Stante sa dôveryhodným fotografom Google Street View
Street view aplikacia je obdobná ako Facebook app, ktorá sníma 360 ° fotografie. Otvorte aplikáciu, pohybujte telefónom a prechádzajte kruhom po oranžových bodkách, kým nebude nasnímaný obrázok. Možno to

budete musieť opakovať asi 20-krát, kým nebude možné vyfotografovať celé okolie. Potom potvrďte a obrázok sa začne spojovať. Okrem toho môžete použiť niekoľko ďalších 360 ° aplikácií pre fotografie. Uvidíte, že je ľahké urobiť 360 ° fotografiu pomocou smartphonu.

2. Ako vytvoriť 360 fotku pomocou 360-stupňového fotoaparátu

  • Výhoda tejto metódy je, je kvalitný výsledok. Rýchlosť a jednoduchosť.
  • Nevýhodou je potreba externej kamery.

Ako už bolo spomenuté vyššie, na sférické fotografie môžeme použiť 360 ° fotoaplikácie v smartphone, čo je síce trochu časovo náročné, pretože ak chcete všetky spojené fotografie spojiť, musíte opakovať niekoľkokrát. Poskytli by sme teda ďalší spôsob, ľahký a rýchly, s profesionálnou panoramatickou kamerou.
K dispozícii je veľa značiek 360 ° kamier a spoločnosť VeeR spolupracovala s rôznymi 360 ​​kamerami, aby milovníkom VR poskytla skvelý zážitok z pohlcovania virtuálnej reality.

Ak chcete získať jednu panoramatickú kameru, stiahnite si jej aplikáciu. Nájdite dobrý výhľad alebo niečo čo sa vám páči a fotografujte. Aplikácia s fotoaparátom 360 sa potom automaticky spojí a vy si ju môžete uložiť do svojho mobilného telefónu. Potom ich zdieľajte na panoramatických fotografických platformách alebo na sociálnych sieťach. Ľahko a rýchlo. Ak však chcete nasnímať dokonalé 360 ° fotky, nie je to také jednoduché ako len stlačenie spúšte. Potrebné sú ďalšie nástroje a tipy: Použite časovač, statív, vyberte správnu výšku, zostaňte pokojní, nakoniec by ste mali pre dokonalú kvalitu použiť profesionálny softvér na šitie 360 ​​° fotografií.

Zoznam 360° fotoaparátov

3. Ako vytvoriť 360 fotku: DSLR s objektívom Fish Eye alebo širokouhlým objektívom a panoramatickou hlavou

  • Výhoda tejto metódy je, je high end výsledok.
  • Nevýhodou je potreba mať know-how a plno ďalších zariadení a softwaru.

Toto je najlepší spôsob, ako vytvárať kvalitné panoramatické fotografie, všetko ostatné vám poskytne neštandardnú kvalitu. Existuje veľa postprocesingu, ale akonáhle sa do toho dostanete, je to celkom ľahké. V tomto blogu budem hovoriť o tom, ako vytvoriť 360 panorámy pomocou zrkadlovky s rôznymi objektívmi TU.

Naša ponuka virtuálnych prehliadok.

Podobné články