Najlepšia virtuálna prehliadka – prvých 10

Existuje vôbec niečo ako najlepšia virtuálna prehliadka? Ťažko. Je to relatívne a každému sa môže páčiť niečo iné. Preto sme ako merítko hodnotenia zobrali návštevnosť prehliadok podľa štatistík vyhľadávania na Google. Keď sa nad tým zamyslíme malo byť skôr najnavštevovanejšie virtuálne prehliadky. Nech sa páči tu ich máme.

Najlepšia virtuálna prehliadka: Machu Picchu

Machu Picchu, jednoducho úžasné miesto svetového dedičstva UNESCO, je vizuálny zázrak, ktorý treba jednoducho vidieť. Už nemusíte letieť až do Peru, aby ste ho videli v celej svojej kráse, pretože virtuálna prehliadka je komplexná, ponorná a plná fascinujúcich scenérií.

Vďaka 360-stupňovému výhľadu na ruiny inckých osád a sviežu zelenú krajinu môžete navštíviť všetky populárne vyhliadky a dozvedieť sa viac o histórii tohto slávneho miesta vďaka pomocnému hlasovému rozprávačovi. Aj keď okolo vás nie je cítiť teplý vánok, stále môžete zapnúť kúrenie a stolový ventilátor, čo je takmer tak reálne, ako keby ste tam boli, takmer…

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Najlepšia virtuálna prehliadka: Vatikán, Rím

Vatikán je plný nádhernej architektúry a historických pamiatok a je vo vašom virtuálnom dosahu. K dispozícii je vám množstvo múzeí, ktoré poskytujú online prehliadky. Vstúpte do Sixtínskej kaplnky a Raphael’s Rooms, ktoré sú zdobené jednoducho senzačnými umeleckými dielami.
Prehliadka je kompatibilná s WebVR, takže si môžete nasadiť náhlavnú súpravu VR, aby ste sa ešte bližšie pozreli na niektoré z najpamätnejších výtvorov ľudstva. Je skutočne úchvatný, aj keď ho sledujete cez obrazovku.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Najlepšia virtuálna prehliadka: Múzeum Louvre v Paríži

Múzeum Louvre, ktoré každoročne osobne navštívi milióny turistov, vytvorilo tiež výber virtuálnych prehliadok na základe svojich stálych zbierok. Preskúmajte egyptské starožitnosti, pozostatky priekopy Louvru a dekoratívne umenie Galérie d’Apollon. Prehliadka je ľahká na navigáciu s rozšíriteľnou minimapou, ktorá umožňuje zvýraznenie exponátov na prezeranie pomocou jednoduchého kliknutia. Môžete sa tiež dozvedieť viac o každej miestnosti v Louvri s podrobnými popismi.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Najlepšia virtuálna prehliadka: NASA Access Mars

Toto je výlet mimo tento svet – na Mars. “Zatiaľ čo skutočné cestovanie na červenú planétu ešte nemusí byť pre našich cestovateľov možné, NASA uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Google, aby ponúkla prehliadku 3D repliky marťanského povrchu zaznamenanú vozidlom Curiosity,” hovorí Kenoian.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Najlepšia virtuálna prehliadka: Tokio

Čo keby sme vám povedali, že by ste sa mohli povoziť na Tuk Tuku, prejsť sa po slávnom prechode Shibuya, vyhrať Pikachu z pazúrového automatu a skamarátiť sa s robotom … všetko za menej ako tri minúty. To by mohlo byť fyzicky nemožné, ale s VR je to hračka.
Ak ste sa niekedy chceli zúčastniť prehliadky po píšťalke po Japonsku, Japonská národná organizácia cestovného ruchu vytvorila 360-stupňové video s virtuálnou realitou, ktoré vám umožní vykonať všetky uvedené kroky a ešte oveľa viac.
Jednoducho si nasaďte náhlavnú súpravu VR a zažite neskutočnú vzrušujúcu jazdu, na ktorej prejdete od kŕmenia jeleňa po zápasníka sumo za pár sekúnd. Video je tiež možné zobraziť v 2D a určite stojí za pozretie.

Najlepšia virtuálna prehliadka: Kráľovská akadémia umení v Londýne

Ak ste ohromení architektúrou, Kráľovská akadémia umení má virtuálnu prehliadku, vďaka ktorej budete celé hodiny „ooo“ a „aaach“. Výstava Sensing Spaces využíva vysokokvalitnú 360-stupňovú fotografiu, aby návštevníkom poskytla ochutnávku z jej štruktúr a pozoruhodných výstav – má skutočne pocit, akoby ste tam boli.
Každá výstava je doplnená ďalšími informáciami, ktoré by mali používatelia prečítať, odporúčame vám však dospieť k vlastným záverom a zamyslieť sa nad tým, čo pre vás jednotlivé priestory znamenajú.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Project Google Arts: Pouličné umenie

Tento projekt predstavuje najväčšie diela graffiti na svete a rozpráva príbehy, ktoré sa za nimi skrývajú. „Diváci môžu absolvovať virtuálne pešie prehliadky, prezerať si výstavy online a prostredníctvom interaktívnych funkcií spoznávať samotných umelcov,“ hovorí Kenoian.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Príroda v AKCII

Vďaka službe Google Arts & Culture a Service of National Park môžete navštíviť päť z najneuveriteľnejších národných parkov na svete.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Eiffelova veža

Zamierte na vrchol Eiffelovej veže v Paríži bez akýchkoľvek zábran a oneskorenia.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Morský svet v Orlande

Vyskúšajte morský život a naskočte na horskú dráhu Mako v Morskom svete v Orlande.

Odkaz na najlepšiu virtuálnu prehliadku.

Chcete svolu vlastnú prehliadku?

Podobné články